Charakteristika odborov

Manikér-pedikér

3-ročný učebný odbor 6424 H manikér – pedikér
Príprava v školskom vzdelávacom programe v učebnom odbore 6424 H  manikér - pedikér zahŕňa teoretické a praktické vyučovanie a prípravu. Teoretické vyučovanie je organizované v priestoroch školy a praktické vyučovanie je organizované formou odborného výcviku v škole a priamo na pracoviskách zamestnávateľov vždy týždeň teoretické vyučovanie a týždeň odborný výcvik. Trojročný učebný odbor  je koncipovaný homogénne ako odbor profesijnej prípravy, ktorá je zameraná na overenie a doplnenie odborných vedomostí, získanie praktických zručností so zameraním na starostlivosť o ruky a nohy, ich masáže, kúpele, na klasickú a francúzsku manikúru, lepenie umelých nechtov, depiláciu a epiláciu horných a dolných končatín, moderné trendy v manikúre a pedikúre.

Podmienky pre prijatie: úspešné ukončenie 9.ročníka ZŠ a zdravotná spôsobilosť uchádzača

Dĺžka vzdelávania: 3 roky

Spôsob ukončenia: záverečná skúška

Získaný stupeň vzdelania:  Stredné odborné vzdelanie

Doklad o získanej kvalifikácii:  výučný list

Zdravotné požiadavky: dobrá funkcia pohybového systému, dobrý zrak

Zdravotné obmedzenia: ťažké postihnutie končatín a chrbtice, choroby dýchacích ciest, kožné choroby a alergie, závažné ochorenia centrálneho nervového systému, kardiovaskulárne a renálne ochorenia (znížená citlivosť vnímania farieb), myoptia nad – 100, hypertropia nad +4D, astigmatická zložka nad +3D chronickej alebo alergickej konjuaktivity, sluchová ostrosť nižšia ako 3 metre pre šepot.

Uplatnenie v praxi:
•    Absolventi 3. učebného odboru manikér-pedikér majú uplatnenie v službách ako zamestnanci manikúry a pedikúry, v malých a stredných firmách, v prevádzkach hotelov, v liečebných zariadeniach,  ako súkromný dealeri manikérskeho a pedikérskeho materiálu a pomôcok.

Na teoretickom vyučovaní získavajú žiaci poznatky z humanitných a prírodovedných predmetov slovenský jazyk, anglický jazyk, nemecký jazyk, občianska náuka, dejepis, telesná výchova, matematika, informatika, chémia, technológia, materiály, zdravoveda, psychológia, ekonomika. Na odborných predmetoch a odbornom výcviku sa žiaci učia mokrú a suchú manikúru, mokrú a suchú pedikúru, gélové a živicové nechty, zdobenie horných a dolných končatín, masáže a nechtový dizajn. Štúdium končí záverečnou skúškou. Žiaci získavajú výučný list.

Rámcový učebný plán platný od 1.9.2013

3-ročný učebný odbor 6424 H manikér – pedikér
Príprava v školskom vzdelávacom programe v učebnom odbore 6424 H  manikér - pedikér zahŕňa teoretické a praktické vyučovanie a prípravu. Teoretické vyučovanie je organizované v priestoroch školy a praktické vyučovanie je organizované formou odborného výcviku v škole a priamo na pracoviskách zamestnávateľov. Trojročný učebný odbor  je koncipovaný homogénne ako odbor profesijnej prípravy, ktorá je zameraná na overenie a doplnenie odborných vedomostí, získanie praktických zručností so zameraním na starostlivosť o ruky a nohy, ich masáže, kúpele, na klasickú a francúzsku manikúru, lepenie umelých nechtov, depiláciu a epiláciu horných a dolných končatín, moderné trendy v manikúre a pedikúre.

Dĺžka vzdelávania: 3 roky

Spôsob ukončenia: záverečná skúška

Zdravotné požiadavky: dobrá funkcia pohybového systému, dobrý zrak

2-ročný učebný odbor 6424 H manikér – pedikér
Príprava v školskom vzdelávacom programe v učebnom odbore 6424 H  manikér - pedikér zahŕňa teoretické a praktické vyučovanie a prípravu. Teoretické vyučovanie je organizované v priestoroch školy a praktické vyučovanie je organizované formou odborného výcviku v škole a priamo na pracoviskách zamestnávateľov. Učebný odbor  je koncipovaný homogénne ako odbor profesijnej prípravy, ktorá je zameraná na overenie a doplnenie odborných vedomostí, získanie praktických zručností so zameraním na starostlivosť o ruky a nohy, ich masáže, kúpele, na klasickú a francúzsku manikúru, lepenie umelých nechtov, depiláciu a epiláciu horných a dolných končatín, moderné trendy v manikúre a pedikúre.

Podmienky pre prijatie:  úspešné ukončenie SŠ a zdravotná spôsobilosť uchádzača

Dĺžka vzdelávania: 2 roky

Spôsob ukončenia: záverečná skúška

Zdravotné požiadavky: dobrá funkcia pohybového systému, dobrý zrak

Uplatnenie v praxi:
•    Absolventi učebného odboru manikér-pedikér majú uplatnenie v službách ako zamestnanci manikúry a pedikúry, v malých a stredných firmách, v prevádzkach hotelov, v liečebných zariadeniach,  ako súkromný dealeri manikérskeho a pedikérskeho materiálu a pomôcok.

Na teoretickom vyučovaní získavajú žiaci poznatky z technológie, materiálov, zdravovedy, psychológie, ekonomiky. Na odborných predmetoch a odbornom výcviku sa žiaci učia mokrú a suchú manikúru, mokrú a suchú pedikúru, gélové a živicové nechty, zdobenie horných a dolných končatín, masáže a nechtový dizajn.

Rámcový učebný plán 2-ročný učebný odbor 6424 H manikér – pedikér