Charakteristika odborov

Vlasová kozmetika

2 - ročné nadstavbové štúdium  6426 L vlasová kozmetika

Dvojročné štúdium dennou formou je určené pre absolventov učebného odboru kaderník.

Podmienky prijatia: bez prijímacej skúšky

Spôsob ukončenia štúdia: maturitná skúška

Dĺžka prípravy: 2 roky

Získaný stupeň vzdelania:  Úplné stredné odborné vzdelanie

Doklad o získanom stupni vzdelania a získanej kvalifikáciimaturitné vysvedčenie

Tento odbor je určený pre vyučených kaderníkov. Žiaci  si tu rozšíria vedomosti a zručnosti v oblasti kaderníctva a tiež v oblasti pleťovej kozmetiky. 1.ročník na teorii aj na praxi je zameraný na pleťovú kozmetiku, základy kozmetického ošetrenia tváre a vizážistika, druhý ročník je zameraný na náročnú účesovú tvorbu a prípravu na maturitnú skúšku.

Na teoretickom vyučovaní získavajú poznatky zo všeobecno-vzdelávacích predmetov slovenský jazyk, anglický jazyk alebo nemecký jazyk, občianska náuka, informatika, chémia, fyzika, matematika, estetická výchova, sociálna psychológia a odborných predmetov vlasová kozmetika, zdravoveda, psychológia, výpočtová technika, ekonomika a riadenie, účtovníctvo, podnikanie. Štúdium je organizované vždy štyri dni v týždni teoretické vyučovanie a 1 deň odborná prax. Štúdium končí maturitnou skúškou, žiaci získavajú maturitné vysvedčenie.

Rámcový učebný plán platný od 1.9.2013

2 - ročné nadstavbové štúdium  6426 L vlasová kozmetika

Podmienky prijatia: bez prijímacej skúšky

Spôsob ukončenia štúdia: maturitná skúška

Doklad o získanom stupni vzdelania a získanej kvalifikácii: maturitné vysvedčenie

Dĺžka prípravy: 2 roky
Organizácia vyučovania: Vyučovanie prebieha externou večernou formou, vždy 2 dni v týždni.

Na teoretickom vyučovaní získavajú poznatky zo všeobecno-vzdelávacích predmetov slovenský jazyk, anglický jazyk alebo nemecký jazyk, občianska náuka, informatika, chémia, fyzika, matematika, estetická výchova, sociálna psychológia a odborných predmetov vlasová kozmetika, zdravoveda, psychológia, výpočtová technika, ekonomika a riadenie, účtovníctvo, podnikanie. Štúdium končí maturitnou skúškou, žiaci získavajú maturitné vysvedčenie. Maturitnými predmetmi sú slovenský jazyk a literatúra, cudzí jazyk, teoretická časť odbornej zložky a praktická časť odbornej zložky.

Rámcový učebný plán platný od 1.9.2013.